Kiedy sadzić tuje?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Tuje to rośliny wytrzymałe i łatwe w uprawie rośliny iglaste. Najczęściej wykorzystywane są do tworzenia efektywnych żywopłotów osłaniających dom przed wiatrem i wzrokiem przechodniów. 

Są to rośliny, które dzięki wielu formom, które mogą przyjmować oraz wielu odcieniach ubarwienia, doceniane są przez fanów roślinności. W Polsce często wybiera się odmiany takie jak szmaragd, columna czy yellow ribbon, które doceniane są jako rośliny ozdobne i częste zabezpieczenie i urozmaicenie naszych ogrodów.

Kiedy i gdzie sadzić tuje?

Czas w którym planujesz zasadzić swoją roślinę jest istotny dla jej wzrostu. Jeżeli jest ona zakorzeniona w donicy z ziemią, najlepiej zadbać o jej przesadzenie w czasie od wiosny do jesieni. W tej porze występuje jej okres wzrostu, zatem najlepiej się przyjmie. Jeżeli jednak Twoja tuja ma nieosłoniętą lub zawiniętą w jutę korzenie, najlepiej zadbać o zasadzenie jej do gruntu, zanim nastąpi pączkowanie. Zatem najlepiej zrobić to od połowy kwietnia do połowy maja lub jesienią, gdy nie będziesz musiał przejmować się pojawianiem nowych pąków.

Żywotniki nie są wymagające, odporne są na zmienne warunki atmosferyczne. Będą dzięki temu rosły w prawie każdych warunkach oraz na większości typów podłoża. Jednak warto pamiętać, że lubią one słońce, więc najlepszym rozwiązaniem jest zasadzenie ich w miejscach słonecznych lub lekko zacienionych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*